Nowości

Poczytaj mi mamo cz.1

Śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia daktyli. Jeż Kolczatek znajdujący dom na zimę w berberysie. Kłopoty ze snem kota Filemona. Niebieska dziewczynka wykradająca się nocą z obrazka… Te obrazy nigdy nie opuściły naszej wyobraźni. Z okazji dziewięćdziesięciolecia „Naszej Księgarni” postanowiliśmy zebrać w kilku tomach najpiękniejsze książeczki, które przez lata ukazywały się w serii „Poczytaj mi, mamo”. Publikujemy je w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom naszych wielkich pisarzy znów, jak kiedyś, towarzyszyły prace wybitnych plastyków.
W „Poczytaj mi, mamo. Księdze pierwszej” otwieramy drzwi do pełnego magii i nostalgii królestwa naszego dzieciństwa.

Poczytaj mi mamo cz.2

Kolekcja ta to upominek dla kilku pokoleń czytelników z okazji dziewięćdziesiątych urodzin Naszej Księgarni. Po entuzjastycznym przyjęciu Księgi pierwszej czas na Księgę drugą. Julian Tuwim, Małgorzata Musierowicz, Wanda Chotomska, Danuta Wawiłow i inni, niezapomniani autorzy z naszego dzieciństwa. Razem z Piotrusiem będziemy czekać na złotego konia. Z kaczuszką, która przemoczyła nóżki, zwiedzimy Wronią, Szczyglą, Pawią i inne ptasie ulice. Poznamy bliższych i dalszych krewnych zarozumiałej łyżeczki. W końcu z babcią i jej kurką złotopiórką polecimy aeroplanem. A to przecież dopiero początek…

________________________________________________________________


„Ciężki Tornister” z serii Clifford’s

Zanim Clifford został wielkim czerwonym psem, był bardzo małym szczeniaczkiem. Dokąd codziennie będzie chodzić z Emily Elizabeth?
Clifford wskoczył do jej tornistra i poszedł z nią do szkoły!

 

Izabella Klebańska „Muzyczna zgraja”
Hipopotam i słoń, sowa i słowik, wyżeł i basset – zgraja zwierzaków gra na różnych instrumentach. Jakiego instrumentu wirtuozem jest kot, jakiego kret? A byczek Charlie?
Na te pytania znajdziesz odpowiedź w Muzycznej zgrai. Zabawne i wdzięczne ilustracje wiernie przedstawiają instrumenty.

 

Małgorzata Strzałkowska „ Straszna Książka czyli Upiorna Zabawa w Rymy”
Bohaterami najnowszej książki Małgorzaty Strzałkowskiej, kolejnej z serii rymowanych wierszyków-zgadywanek dla dzieci, są różnego rodzaju straszydła, duchy, upiory i inne „groźne” postaci, które w trakcie doskonałej zabawy w odgadywanie brakujących słów okazują się poczciwymi i całkiem sympatycznymi stworzonkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>