Warto przeczytać

Czas na Grzegorza Kasdepke

„Dziwne przypadki bajkopisarza” – Kasdepke Grzegorz

Zbiór trzynastu niezwykłych, pełnych humoru, zaskakujących pointą, mądrych opowiadań nawiązujących do klasycznego gatunku bajek.

 

 

 

„Kacperiada” – Kasdepke Grzegorz

Zbiór krótkich historyjek, jakie zdarzyły się trzyosobowej, raczej niestandardowej rodzince. Wszystkie opowiadania napisane są ze sw adą i dużą dawką humoru z pozycji tatusia pięcioletniego Kacperka. Kacperek jest pogodnym i towarzyskim chłopcem, który żyje w zgodz ie z innymi, stara się łagodzić konflikty, nie chowa uraz i umie się cieszyć tym, co ma. W książce tej czytelnicy – dzieci poznają n owe słowa, przedmioty; kształtuje się ich wyobraźnia i poczucie humoru. Niektóre opowiadania zostały napisane jakby specjalnie z myś lą o rodzicach, przedstawiają bowiem pomysłowe i dowcipne sposoby radzenia sobie z dziecięcymi wadami.

„Mam prawo” – Kasdepke Grzegorz

Czy o sprawach poważnych wypada pisać w sposób żartobliwy? Nie tylko wypada, ale wręcz trzeba ? zwłaszcza, jeśli chcemy zainteresowa ć najmłodszych czytelników. Książka Mam prawo! Czyli wszystko co powinniście wiedzieć o prawach dziecka, a boicie się zapytać jedneg o z najpopularniejszych polskich pisarzy Grzegorza Kasdepke jest adresowana przede wszystkim do dzieci. Przede wszystkim, lecz nie j edynie powinni ją przeczytać także dorośli ? Po pierwsze będą się świetnie bawić, a po drugie przypomną sobie, że coś takiego jak Ko nwencja o Prawach Dziecka istnieje naprawdę.

„Kocha, Lubi, Szanuje czyli jeszcze o uczuciach” – Kasdepke Grzegorz

Bywają czasem dni, kiedy atmosfera w przedszkolu trochę się psuje… Na szczęście dzieci mają panią Miłkę. Ona potrafi dać sobie radę ze wszystkim – ułagodzi naburmuszonego Bodzia, zorganizuje przedstawienie teatralne, a nawet wypędzi duchy! „Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach” to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych między innymi miłości, nienawiści, strachowi i poczuciu winy. Na końcu każdej historii znajdują się: opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci. Płycie towarzyszy książeczka ze specjalnym dodatkiem dla rodziców i wychowawców! Posłuchajcie tych historii, a żadne uczucia nie będą Wam już straszne!

„Ostrożnie” – Kasdepke Grzegorz

Podobno dzieci ulegają wypadkom we własnych domach. Czy można temu zaradzić? W dużej mierze tak. Trzeba uczulić je na pewne zagrożenia. Ostre przedmioty, gorące płyny, trujące substancje – to wszystko może być niebezpieczne. Ale uwaga, ‚uczulić nie znaczy „nastraszyć”! Rozmawiajmy z dziećmi, żartujmy, śmiejmy się – i czytajmy tę książkę. To naprawdę wystarczy.

________________________________________________________________

Grzegorz Kasdepke „Kocha, Lubi, Szanuje Czyli Jeszcze o Uczuciach”
Bywają czasem dni, kiedy atmosfera w przedszkolu trochę się psuje… Na szczęście dzieci mają panią Miłkę. Ona potrafi dać sobie radę ze wszystkim – ułagodzi naburmuszonego Bodzia, zorganizuje przedstawienie teatralne, a nawet wypędzi duchy! Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych między innymi miłości, nienawiści, strachowi i poczuciu winy. Na końcu każdej historii znajdują się: opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci i rodziców. Dzięki tej książce żadne uczucia nie będą Wam już straszne!

Grzegorz Kasdepke „Kacperiada Opowiadania dla łobuzów i nie tylko”
Kacper, mały bystry chłopczyk o łobuzerskim spojrzeniu i jego mądry tata, przeżywają razem wiele przygód. Wszystkie kłopoty starają się rozwiązać samodzielnie. Zbiór kilkunastu opowiadań o ich tarapatach.

 

 

Grzegorz Kasdepke „Z piaskownicy w świat!”
Do czego służy piaskownica? Do zabawy, rzecz jasna. W piaskownicy można lepić baby z piasku. W piaskownicy można wybudować domek. Piaskownicą można również wybrać się w podróż dookoła świata.
Jak?
Tak, jak zrobili to Natalka, Jaś i Krzyś. Wysilili wyobraźnię i zwiedzili wiele krajów: Brazylię, Egipt, Meksyk, Węgry… Zachęcamy wszystkich czytelników, aby poszli w ich ślady. Taka podróż ma same plusy. Nie dość, że nic nie kosztuje, to jeszcze w każdej chwili można ją przerwać i wpaść do domu na obiad. A potem dalej, w drogę – pozostało tyle miejsc wartych zobaczenia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>